Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 29 stycznia 2017

Po co półksiężyc?

Przejeżdżając w Warszawie obok historycznego miejsca reduty Ordona trudno nie dostrzec dominującego symbolu nowych czasów – meczetu islamistycznej Ligi Muzułmańskiej.Minaret zwieńczony jest półksiężycem. Dlaczego księżycem? Krzyż na naszych kościołach ma oczywistą symbolikę, ale co oznacza księżyc? Oto, co wyszukałem:W przedmuzułmańskiej Arabii słońce uważane było za boginię, a księżyc za boga. Bóg księżyc zwany był pod różnymi nazwami, a jedną z nich była Allah – skrót od al-Ilah. Allah, bóg księżyc, poślubił boginię słońce. Mieli trzy córki zwane Al-Lat, Al-Uzza – bogini Wenus i Manat. W innej wersji boginią słońca była Al-Lat – skrót od al-Illahat – Bogini. Badania archeologiczne dowodzą, że kult boga księżyca rozpowszechniony był w starożytności na całym Bliskim Wschodzie, od Persji przez Mezopotamię, aż po Egipt. Przed tym kultem przestrzega prorok Jeremiasz:

Jr 8:1-2

W owym czasie - wyrocznia Pana - wydobędą z ich grobów kości królów judzkich, kości ich przywódców, kości proroków, kości mieszkańców Jerozolimy. I rozrzucę je przed słońcem, księżycem oraz całym wojskiem niebieskim, których oni kochali, którym służyli, za którymi chodzili, których szukali, którym oddawali pokłony. Nikt ich nie pozbiera ani pogrzebie, lecz staną się nawozem na powierzchni ziemi.

Jr 19:13

Domy Jerozolimy i domy królów judzkich staną się nieczyste, podobnie jak miejsce Tofet: wszystkie domy, na których dachach palono kadzidło wszystkim zastępom niebieskim i składano płynne ofiary obcym bóstwom

Pogańscy Arabowie czcili boga księżyca Allaha poprzez modlitwy w kierunku Mekki kilka razy dziennie, pielgrzymki do Mekki, poprzez bieganie wokół świątyni Kaaba i całowanie umieszczonego w jej narożniku czarnego kamienia, rzucanie kamieni w szatana, post w miesiącu zaczynającym się i kończącym księżycem w nowiu, jałmużnę dla biednych. Mahomet tworząc islam wykorzystał więc elementy arabskiej religii pogańskiej oraz ideę monoteizmu z judaizmu i chrześcijaństwa. Odrzucił pozostałych bogów i boginie czczonych w Kaabie pozostawiając Allaha jako jedynego Boga. Podstawowe idee nie są w Koranie wyjaśnione, ponieważ były wyznawcom już wcześniej doskonale znane. Muzułmanie oficjalnie zaprzeczają temu, powołując się na niebiańskie pochodzenie religii. A faktycznie było pogańskie.4 komentarze:

 1. Czcigodny Dibeliusie
  Dziękuję za wyjaśnienie rodowodu tej najmniej istotnej, czyli religijnej części Koranu. Bo reszta to czysto polityczno - wojskowa doktryna podboju świata. W największym uproszczeniu wygląda ona tak:
  1. Najbogatsi, czyli w domyśle najinteligentniejsi i najsprytniejsi mężczyźni mogą sobie kupić po cztery żony. I poprawiać rasę przekazując następnemu pokoleniu te swoje cechy (o istnieniu genów pedofil z pustyni jeszcze nie wiedział).
  2. Ponieważ ludzie rodzą się z podziałem na kobiety i mężczyzn po połowie (mentalne rzygowiny gender też nie były w czasach Mahometa znane), na każdego żonatego przypada trzech bezżennych gołodupców.
  3. Ci gołodupcy którym znudzą się romanse z kozami, powinni ruszać na wojaczkę pod sztandarem tzw. proroka i podbijać kraje giaurów. A żeby im się chciało, po śmierci u burdeltaty Allacha na każdego czeka bodajże po sto hurys do mega łajdaczenia się i odrobienia zaległości w tej materii.
  Najtragiczniejsze jest to że ta prosta niczym budowa cepa i równie jak to narzędzie prymitywna doktryna przeżywa obecnie drugą młodość. Więc jak nazwać postępackich idiotów którzy tej dziczy moszczą drogę do podboju Europy Zachodniej? Są to na ogół wielce wykształcone i postępowe ateotalibańskie bałwany, ale zdarzają się wyjątki od tej reguły. Choćby takie jak bałwan w białej sutannie.
  Czyli potwierdzi się teoria że Polska jest obrotowym przedmurzem.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Stary Niedźwiedziu,
   Współczesny islamofaszyzm wszedł w fazę pozytywnego sprzężenia zwrotnego. Islam powoduje upadek ekonomiczny - poprzez degradację roli kobiet w społeczeństwie, poprzez feudalne, skorumpowane struktury władzy, nadmierny przyrost naturalny. Podobnie dzieje się w muzułmańskich enklawach na zachodzie Europy. W efekcie tłumy młodych, sfrustrowanych, agresywnych mężczyzn szukających przyczyny zła. Imamowie dają odpowiedź - trzeba więcej islamu. Oby zbrodnicze szaleństwa ISIS okazały się ideologiczną szczepionką dla muzułmanów.
   Serdecznie pzodrawiam

   Usuń
 2. Szanowny Diebiusie,

  Bardzo ciekawie to wszystko opisałeś, ale ja jestem zainteresowany tylko jedną rzeczą. A mianowicie kiedy ten islamski meczet w Warszawie zostanie rozpierdolony w drobny mak? Tak, żeby kamień na kamieniu nie pozostał.

  Pozdrawiam serdecznie, TF.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Tie-Fighterze,
   Najpierw pozbyć się zdrajców z ratusza z HGW na czele. Potem wystarczy dopatrzeć się nieprawidłowości formalnej.
   Serdecznie pozdrawiam

   Usuń