Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 6 marca 2016

Eliminacje do konkursu Eurowizji - przegląd stylizacji modowych

Dotychczas nie interesował mnie konkurs Eurowizji, a zwłaszcza krajowe eliminacje. Nie można jednak nie docenić wagi tego wydarzenia w zakresie promowania stylizacji modowych. To naturalne, że celebryci wyznaczają trendy, za którymi podążają ich fani, a nawet szersze grupy społeczne.

Oskarża się prezesa Jacka Kurskiego o spowodowanie prawicowego odchylenia w TVP. Przykład preselekcji do Eurowizji jest tego dobitnym zaprzeczeniem. Przypomnijmy, że w okresie rządów PO, w 2014 roku reprezentował Polskę seksistowski i faszystowski utwór My Słowianie Donatana i Cleo.Wczorajsze eliminacje okazały się całkowitym odwróceniem tego trendu, zasłużonym triumfem politycznej poprawności. Miejsce trzecie zajęła Edyta Górniak – piosenkarka pochodzenia cygańskiego. Miejsce drugie zajęła Margaret – piosenkarka promująca liberalizm obyczajowy. Ubrana w skromną sukienkę przeszytą kolorowymi sznurkami, której dół momentami nie dochodził jednak do dolnej wypukłości majtek. Z góry odpieram ewentualne oskarżenia konserwatywnych komentatorów – artystka jest niewysoka, ma krótkie nogi, ale mimo to zgrabne. Wybrana stylizacja pozwoliła efektownie zaprezentować je w całości. I wreszcie zasłużone miejsce pierwsze dla Michała Szpaka – piosenkarza promującego styl metroseksualny, właściwie transseksualny. Tym razem ograniczył się do skromnej stylizacji – czerwony frak, czarna koszula, długie rozpuszczone włosy, paznokcie pomalowane na czarno.
krótki przegląd kreacji modowych artystów

relacja z próby zwycięskiej piosenki Colour of Your Life

Okazuje się, że można. Wyniki są, jakie są i prezes Kaczyński nie unieważnia ich, nie odwołuje Jacka Kurskiego. Wynik eliminacji to kolejny dowód całkowitego fałszu oskarżeń opozycji o brak demokracji, prawicowy autorytaryzm.

15 komentarzy:

 1. taka moda jak i Euro Wizja.

  mody są różne
  https://youtu.be/Pu8yAqTUc5E?list=PLe4MP74XtrV37uMGb5NkU8G-D0hXpFgWQ

  https://youtu.be/7cqg5EO9VqQ


  To się nam polepszyło! na wizji :)
  Pozdrawiam :)

  p.s.Chyba sobie żartujesz z tymi nogami tej Pani!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Apropos p.s. Kobiety bardziej surowo oceniają się nawzajem. Dla mnie, jeśli dziewczyna jest sympatyczna, nie wymagam i nie potrzebuję ideału urody.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. nie żartowałeś :)
   to zmieniam tą cześć komentarza:
   mi się nie podobają nogi Margaret co najwyżej mieszczą się w granicach przyzwoitości, ani typ Jej urody, za to Cleo ma moim zdaniem zgrabne nogi i ciekawy typ urody.

   Prawdą jest, że kobiety posiadają swoistą wredotę w ocenie konkurentek i to raczej uważam za naturalne, co może równoważy słabość mężczyzn do nadmiernego wpajania nam piękna (nadużywania tego pojęcia)tak jakbyśmy nie używały lustra.

   Sympatyczna a zgrabna, to jest różnica, podobnie jak w ocenie mężczyzn - sympatyczny wcale nie musi być przystojny, a jednak ma w sobie wyjątkowość, której nie da się ominąć.

   Lubię świat prawdziwy, nie fałszowany przymilającymi dodatkami, chociaż on sam jest zbudowany na odbiorze subiektywnym.
   Trudniej jest akceptować i przyjmować niedoskonałości, wady i brzydotę, jednak tak się hartuje stal, a piękne słowa fruną z wiatrem.
   Pozdrawiam z sympatią :)

   Usuń
  3. Przyznaję, że nogi są ozdobą Cleo, a Cleo jest ozdobą tego teledysku.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Szanowny Dibeliusie,

  Konkurs Eurowizji od wielu lat unaocznia nam jak nisko może upaść sztuka, a osiągnięcie poziomu dna, to tylko preludium do dalszego dołowania. Zatem to, w co ubiera się kobieta z brodą czy nasz rodzimy transwestyta jest sprawą drugorzędną, albowiem nawet rzeźby Rodina wykonane z cuchnącego szlamu tracą sporo na swoim artyzmie. Pozdrawiam serdecznie, TF.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Tie-Fighterze,
   Wydaje się, że Eurowizja realizuje ukryte potrzeby społeczeństwa. W XIX-wiecznych cyrkach przedstawiano dziwaczne, zdeformowane osoby - kobiety z brodą, z dwiema głowami, obojnaków itp. W miarę rozwoju cywilizacji zrezygnowano z tych okrutnych i upokarzających rozrywek. A teraz powracają w blasku jupiterów politycznie poprawnej Europy.
   Serdecznie pozdrawiam

   Usuń
 3. Czcigodny Dibeliusie
  Wnioskowanie negatywne jest ważnym elementem teorii gier. Choćby w brydżu, zawsze trzeba pamiętać o tym, czego w świetle licytacji nie może mieć w karcie partner lub przeciwnik. Na tej samej zasadzie, z rzadka zerkałem na ten konkurs Eurowizji, aby zobaczyć, jakie kreacje są szczególnie paskudne a połączenia kolorów ośmieszają ich nosiciela. Oczywiście robiłem to przy wyciszonym do zera głosie, aby nie ranić uszu. Ale od czasu tej "kobiety" z brodą zrezygnowałem.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Stary Niedźwiedziu,
   Casus "kobiety z brodą" może być poważnym problemem dla naszego kandydata. Za odgrzewany numer nie ma szans na pierwsze miejsce.
   Serdecznie pozdrawiam

   Usuń
  2. Czcigodny Dibeliusie
   W "niezaleznej.pl" przeczytałem, że z tym dziwadłem w czerwonym fraku i z czarnymi paznokciami, jest problem. Bo jego "utfur" to rzekomo plagiat jakiegoś rosyjskiego, który ponoć podoba się Putinowi. Nie będę sobie wyrabiać zdania w tej kwestii. Bo wysłuchanie obydwóch to za dużo, jak dla moich uszu.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  3. Czcigodny Stary Niedźwiedziu,
   Putin może przekomarzać się z Polską w sprawie katastrofy smoleńskiej, ale w sprawie plagiatu jego ulubionego utworu będzie bezlitosny.
   Serdecznie pozdrawiam

   Usuń
 4. Do lata jeszcze daleko, a u Ciebie już "sezon ogórkowy", Dibeliusie. :) Aczkolwiek wątek polityczny pod postacią o obrony Jacka Kurskiego jednak się pojawił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polityką krajową przejściowo się brzydzę. Interesuje mnie sytuacja na Bliskim Wschodzie, ale to nie interesuje czytelników. Wrzuciłem sobie "na luz". Ale Jacka Kurskiego rzeczywiście lubię, jako jednego z bardzo niewielu ze środowiska PiS...

   Usuń
  2. Dibeliusie, trudniej jest znaleźć siebie w polityce Bliskiego Wschodu ale "luz" fałszuje obraz tego co lubisz i wymusza przemycanie informacji, które Cię interesują.

   To ja poczekam aż kryzys minie :)
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  3. Do tematyki Bliskigo Wschodu powrócę, ale w kontekście modowym.

   Usuń
  4. Czyli będziesz Szanowny Dibeliusie opisywał namioty...

   Usuń