Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 10 marca 2019

Pohamuj filantropię

Partia rządząca i opozycja licytują się przed wyborami kto wykaże się bardziej szaleńczym populizmem. Bezsensownie rozdane miliardy wykluczą szanse naszego kraju na rozwój w przyszłości, a może spowodują koniec trzeciej RP. Konsekwentnie nie są dostrzegane realne problemy, jak zapaść systemu ochrony zdrowia, pauperyzacja nauczycieli, tragiczny stan armii. Ale także drobniejsze kwestie, jednak bardzo dotkliwe społecznie. Poniżej kilka cytatów, dotyczących problemu pojemników na odzież używaną:

Do tragicznego wypadku doszło w Słupsku. 30-letni mężczyzna zaglądał do kontenera z używaną odzieżą. Został przyciśnięty klapą i udusił się.
mężczyzna prawdopodobnie stracił równowagę zaglądając do pojemnika i został uderzony oraz przyciśnięty ciężką klapą.


Tragedia w miejscowości Bradford w Wielkiej Brytanii. 19-nastolatek chciał spędzić noc w pojemniku na odzież używaną. Kiedy do niego wchodził, zranił się klapą od pojemnika i wpadł do środka. Obrażenia były na tyle poważne, że mężczyzna wykrwawił się na śmierć.


We wtorek przed 02.00 w nocy policja otrzymała zawiadomienie o "rannej i nieprzytomnej kobiecie". Gdy patrol przyjechał na miejsce, znalazł ją zakleszczoną do połowy w kontenerze z używanymi ubraniami. Strażacy musieli rozcinać metal specjalistycznymi narzędziami.

Klapa pojemnika prawdopodobnie zatrzasnęła się na tyle mocno na jej brzuchu, że uniemożliwiła oddychanie. Konieczna była pomoc strażaków, by wydostać ją z metalowej pułapki.

Kobiecie nie dało się już jednak pomóc. Służby nie ujawniają wieku ani danych zmarłej. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że mogła to być bezdomna, która szukała ciepłych ubrań.


Według mnie ujawnione przypadki to wierzchołek góry lodowej. Pojemniki na odzież faktycznie pełnią rolę pułapek na ludzi. Wykorzystywane są prawdopodobnie przez koncerny farmaceutyczne, które potrzebują „ochotników” do testowania niebezpiecznych szczepionek, leków, lub procedur. Ofiary znikają bez śladu.

Następnym razem, kiedy doznając ataku filantropii udasz się do pojemnika na odzież używaną z wypranym garniturem, na wieszaku, zabezpieczonym folią, lub elegancką sukienką, dobrze się zastanów, zanim otworzysz klapę.


7 komentarzy:

  1. właśnie myślałam o zrobieniu redukcji garderoby w szafach, ale teraz to już nie wiem, czy to jest bezpieczne :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Można przetestować. Na przykład w rajstopy włożyć granat i zapuścić fragment do pojemnika. Jak zacznie gwałtownie wciągać, to znaczy, że to pułapka i wtedy w ostatniej chwili wyciągnąć zawleczkę.

      Usuń
    2. tak robię :) i wciąga ale ani raj, ani stopy nie chcą wybuchnąć.
      Same niewybuchy. A taki niewybuch nawet po 70 latach powoduje ewakuację w promieniu jednego kilometra. Nie jestem pewna, czy czasem odległość nie rośnie z wiekiem?

      Wybieram zmarnowanie na śmietniku - dla ogólnego bezpieczeństwa :)

      Usuń
  2. Bo te pojemniki powinny mieć zamek, umożliwiający otworzenie drzwiczek od środka! I toaletę, bo jak przyciśnie, trudno się wygramolić na czas. I bieżącą wodę, bo takie warunki wołają o pomstę do nieba. No i powinny być większe, bo ten metraż nie spełnia nawet najbardziej liberalnych przepisów. I jeszcze powinny mieć miejsce, do którego można przypiąć rower.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dobry pomysł. Rząd powinien wdrożyć program Pojemnik Plus, zamiast tych wszystkich głupot.

      Usuń
  3. Czcigodny Dibeliusie
    Z tymi cywilizacyjnymi udziwnieniami zawsze były problemy. W 1939 we Lwowie dzielni krasnoarmiejcy pomstowali na głupotę kapitalistów. Bo w tych porcelanowych umywalkach woda płynęła z przerwami, a żeby ja uruchomić, trzeba było pociągnąć za rączkę umieszczoną zbyt wysoko. I gdy myli twarz, co chwila ta idiotyczna deska spadała im na kark.
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czcigodny Stary Niedźwiedziu,
      Zirytowaliśmy krasnoarmiejców. Ale gdybyśmy mieli wtedy we Lwowie system pojemników na odzież, rozwiązałoby to całkowicie problem armii okupacyjnej.
      Serdecznie pozdrawiam

      Usuń